Bakanlık'tan Et Fiyatlarına İlişkin Açıklama

bakanlıktan et fiyatı açıklaması
Tarım ve Orman Bakanlığı, Et ve Süt Kurumu'nun (ESK) kırmızı ve beyaz et ürünlerine yaptığı zamma ilişkin açıklama yaptı. Açıklamada, “ESK'nın Türkiye genelindeki 18 satış mağazasında, nihai tüketiciye satılan ürünlerin fiyatlarında düzenlemeye gitmesi, kırmızı et piyasasını etkilememektedir” denildi.

Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan et fiyatlarına ilişkin açıklama yaptı. Et ve Süt Kurumu'nun (ESK) satış mağazalarında yıllık kıyma ve kuşbaşı eti satışının 6 bin ton olduğunun belirtildiği açıklamada, bu rakamın Türkiye kırmızı et satışının yüzde 1’inin altında olduğuna dikkat çekildi.

“Bu nedenle ESK'nın Türkiye genelindeki 18 satış mağazasında, nihai tüketiciye satılan ürünlerin fiyatlarında düzenlemeye gitmesi, kırmızı et piyasasını etkilememektedir.” denilen açıklamada, “Yeni fiyat düzenlemesinden sonra, ESK mağazalarında tüketiciye ulaştırılan ürünler piyasanın yüzde 15 altında satılmaktadır. Böylece ESK kıymayı 83 TL'den, kuşbaşını 92 TL'den piyasa fiyatının altında satışa sunmaktadır. Hükümetimiz ve Bakanlığımız üreticimizin ve tüketicimizin yanında olmaya ve her türlü desteği vermeye de devam edecektir.” ifadelerin yer verildi.

                                                          kaynak: dünya gazetesi 

 

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski