Moody's'ten Küresel Enflasyonun Bu Yıl Yüksek Kalacağı Beklentisi

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, küresel enflasyonun 2022'de yüksek kalmasının, 2023'ün ikinci yarısında ise ılımlı hale gelmesinin beklendiğini bildirdi.

Kredi derecelendirme kuruluşu Moody's'ten yapılan açıklamada, artan gıda ve yakıt fiyatları ile Rusya-Ukrayna savaşıyla şiddetlenen tedarik zinciri kesintilerinin etkisiyle enflasyonist baskıların daha belirgin olacağı ve beklenenden daha uzun süreceği belirtildi.

Moody's'ten Küresel Enflasyonun Bu Yıl Yüksek Kalacağı Beklentisi

Gelişmiş ekonomilerde artan işgücü maliyetlerinin ve yükselen enflasyon beklentilerinin riskleri artırdığına işaret edilen açıklamada, kalıcı olarak yükselen enflasyonun, özellikle ekonomik büyümenin yavaşladığı ve faiz oranlarının yükseldiği bir dönemde ülkeler için olumsuz kredi etkilerine sahip olacağı aktarıldı.

Açıklamada "Küresel enflasyonun 2022'de yüksek kalmasını, 2023'ün ikinci yarısında ise ılımlı hale gelmesini bekliyoruz, enflasyon riskleri yukarı yönlü." değerlendirmesinde bulunuldu.

Enflasyonun daha "inatçı" olması durumunda ülkelerin uzun süre daha yüksek fonlama maliyetlerine maruz kalacağına dikkat çekilen açıklamada, daha uzun süren yüksek enflasyonun sosyal ve politik riski daha da artıracağı ifade edildi.


3 Yorumlar

  1. Retail Retail pizza baking trays, which are preferred in homes and small businesses, have different shape and size options, which are preferred in homes and small businesses, have different shape and size options. These products, which are an ideal option for people who want to make pizza at home, attract a lot of attention. It can be fun to make pizzas in different shapes, especially in homes with small children. In addition, people can choose pizza trays of different sizes and shapes for their guests. As a result, retail pizza baking tray sales are provided.

    YanıtlaSil
  2. Wholesale Kalitegaz Pizza Oven Sales, which are among the preferred products in order to ensure better cooking of pizzas, elp people to buy quality products at the most affordable prices. As Eagle Commercial, our company attaches great importance to the quality of the products it sells with assurance. Durable products that can be used for many years are included.

    YanıtlaSil
  3. It is a great honor for us to advise a global brand like you.

    YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski