Kripto Piyasasında Dalgalanma Var

Kripto Piyasası Yaralarını Sarmaya Çalışıyor

Hafta sonu adeta bir kasırga yaşayan kripto varlık piyasasının önde gelen varlıkları yeni haftanın ilk gününde kritik seviyelere tutunmaya çabalıyor.
Hafta sonu sert satış dalgası yaşayan kripto varlık piyasası yaralarını sarmaya çalışıyor.
Kripto Piyasası Yaralarını Sarmaya Çalışıyor
Kripto Piyasası Yaralarını Sarmaya Çalışıyor
18 ayın en düşük seviyesini gören Bitcoin yeni haftanın ilk gününde yeniden 20 bin seviyesinin üzerini görürken, bu seviyenin etrafında tutunmaya çabalıyor. Ethereum da bin doların üzerinde seyrini devam ettirmeye çalışıyor.
ABD Merkez Bankası Fed’in 75 baz puan ile sıkılaştırmanın dozunu artırmasının ardından kripto para piyasalarında başdöndürücü hareketler yaşanmıştı.
En büyük kripto para birimi Bitcoin Cumartesi günü yüzde 15’e yakın değer kaybetti, ardından Pazar günü yüzde 16 yükselişle kayıplarını telafi etti.
Bu yıl başta ABD olmak üzere kontrol dışına çıkan enflasyona karşı merkez bankaları sert faiz artışlarını gündemine aldı. Küresel sıkılaştırma trendi riskli varlıklardan kaçışı tetiklerken Bitcoin’in bu yılki kayıpları yüzde 57’yi buldu.
Sert hareketler teminat çağrılarına yol açarken kripto para platformları olağanüstü önlemlere başvuruyor.
Celcius ve Babel gibi merkezi kripto platformları hesapları dondurma kararı aldı. Merkezi olmayan finans platformları da iflas tehlikesine karşı teminatları kuvvetlendirmek için önlemler alıyor.
Solana blokzincir platformu Solend’de büyük bir kullanıcının hesabına, tasfiye riskine karşı geçici olarak el konuldu.
kaynak: blomberg ht

2 Yorumlar

  1. ABD Merkez Bankası Fed’in 75 baz puan ile sıkılaştırmanın dozunu artırmasının ardından kripto para piyasalarında başdöndürücü hareketler yaşanmıştı.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Celcius ve Babel gibi merkezi kripto platformları hesapları dondurma kararı aldı. Merkezi olmayan finans platformları da iflas tehlikesine karşı teminatları kuvvetlendirmek için önlemler alıyor.

      Sil
Daha yeni Daha eski