Kripto`da Karşılıklı Suçlamalar

Kripto Borsasıyla Ünlü Yatırımcı Arasındaki Tartışma Büyüyor

Kripto borsası CoinFlex ile uzun dönemdir kripto alanında yatırım yapan Roger Ver arasındaki tartışma, tarafların birbirlerini ödeme yükümlülüklerini yerine getirmemekle suçlamasıyla alevlendi.
Kripto`da Karşılıklı Suçlamalar
Kripto Para
Geçtiğimiz haftalarda dijital varlık Borsası Coinflex ile uzun dönemdir kripto varlıklara yatırım yapan Roger Ver arasında yaşanan ve kripto piyasasını sarsan anlaşmazlıkta yeni bir gelişme daha yaşandı.
Coinflex, Salı günü 47 milyon dolarlık teminat tamamlama çağrısını yerine getirmeyen yatırımcısının Roger Ver olduğunu açıklamıştı. CoinFlex CEO’su Mark Lamb attığı bir twet'te firmanın Ver’e hizmet verdiğini fakat yatırımcının teminat tamamlama çağrısına cevap vermediğini açıkladı.
Lamb Twitter’dan yaptığı açıklamada Ver’in CoinFlex’e 47 milyon dolar borcu olduğunu ve kendisinin hesabındaki negatif varlıklardan kişisel olarak sorumlu olduğunu yazılı olarak bildirdiklerini kaydetti. Lamb, Ver’in ödemelerini yerine getirmediğini ve kendisine temerrüt ihtarı yapıldığını ekledi.
Ver ise Bloomberg’e e-posta yoluyla yaptığı açıklamada CoinFlex’e borcu olmadığını ve son dönemde kendisinin borcunu ödemediğine dair çıkan iddiaların gerçeği yansıtmadığını belirterek karşı tarafın kendisine önemli miktarda borcu olduğunu ve bu fonları tahsil etmeye çalıştığını kaydetti.
Lamb bu tweet’e karşılık Ver’in iddialarının gerçeğe dayanmadığını ve şirketin kendisine bir borcu olmadığı yanıtını verdi.
Son dönemde dijital varlıklarda yaşanan geniş çaplı satışlar ve yükse profil tokenlardan bazılarının çöküşü endüstri genelinde bir dalgalanma yaratmış, Celsius Network, Babel Finance ve Three Arrows Capital gibi firmaların likidite sorunları yaşamasına neden olarak bazı borsaların çekim işlemlerini askıya almasıyla sonuçlanmıştı.
kaynak: blomberg ht

1 Yorumlar

Daha yeni Daha eski